Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує, що відбувається відродження гусениць першого покоління яблуневої плодожерки, яка пошкоджує плоди, може призводити до значних втрат урожаю. Для боротьби з цією гусінню рекомендують застосовувати інсектициди: актелік, децис профі, карате Зеон, фастак, проклейм, наповал та ін., але у рекомендованих нормах внесення. Обробляти кущі слід ретельно, не лише із зовнішнього, а й з внутрішнього боку, оскільки гусінь ховається у гущі листків та павутині.
Часом для ефективного захисту необхідне проведення кількакратних обробітків. Річ у тім, що павутина, якою оточують себе гусениці, знижує ефективність захисних заходів. Сприяє зниженню ефективності інсектицидів і висока температура повітря, тому обробітки слід проводити у ранній або вечірній час.
При проведенні обробітків у населених пунктах необхідно чітко дотримуватись вимог «Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». Зокрема, забороняється застосовувати пестициди для захисту зелених насаджень на територіях лікувально-профілактичних і дитячих установ, спортивних майданчиків, підприємств харчової промисловості, а також усередині густонаселених житлових кварталів.
Застосування пестицидів для захисту зелених насаджень дозволяється тільки з 22 до 7 годин ранку. Для обробки індивідуальних садів і городів у межі населеного пункту можна застосовувати лише ті пестициди, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». При цьому варто остерігатися підробок, тож купувати препарати краще у спеціалізованих точках для торгівлі пестицидами.