ТУР’Є - РЕМЕТІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Шістнадцята сесія VIII скликання
РІШЕННЯ
16 червня 2022 року Тур’ї Ремети № 679
Про погодження проєкту регуляторного
акта – рішення Тур’є-Реметівської
сільської ради «Про затвердження
Положення про порядок розміщення
зовнішньої реклами на території
Тур’є-Реметівської сільської ради
Відповідно до статті 4-1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», Закону України «Про рекламу», Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 року № 2067 «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», керуючись пунктом 44 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тур’є-Реметівська сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Погодити проєкт регуляторного акта – рішення Тур’є-Реметівської сільської ради «Про затвердження Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради» (додається).
- Секретарю Тур’є-Реметівської сільської ради забезпечити оприлюднення проєкту регуляторного акта - рішення Тур'є-Реметівської сільської ради «Про затвердження Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради» на офіційному Вебсайті Тур'є-Реметівської сільської ради (https//t-remeta.gov.ua).
- Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Сільський голова Надія ДЕВІЦЬКА
ЗАТВЕРДЖЕНО рішення сільської ради 16.06.2022 року № 679
|
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розміщення зовнішньої реклами
на території Тур’є-Реметівської сільської ради
- ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради (надалі - Положення) розроблене відповідно до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” (із внесеними змінами та доповненнями), “Про рекламу” (із внесеними змінами та доповненнями), “Про благоустрій населених пунктів”, “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” (із внесеними змінами та доповненнями), Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 року № 2067 “Про затвердження типових правил розміщення зовнішньої реклами” (із внесеними змінами та доповненнями) (надалі - Типові правила), і регулює відносини, що виникають у зв’язку з розміщенням зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради, визначає порядок надання дозволів на розміщення такої реклами та є частиною благоустрою Тур’є-Реметівської сільської ради.
1.2. Термінологія цього Положення є відповідною до термінології Типових правил.
1.3. Дія цього Положення поширюється на всю територію Тур’є-Реметівської сільської ради, на всі юридичні та фізичні особи, які здійснюють діяльність у сфері зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради.
1.4. Дане Положення є обов’язковим для виконання всіма учасниками рекламної діяльності.
1.5. Розміщення зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради з порушенням цього Положення забороняється.
- ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ
2.1. Порядок розміщення зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради встановлюється на підставі норм, визначених цим Положенням, з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників типології елементів місцевого середовища.
2.2. Зовнішня реклама на території Тур’є-Реметівської сільської ради розміщується на підставі дозволу виданого відповідно до рішення виконавчого комітету Тур’є-Реметівської сільської ради (надалі - виконком).
2.3. Порядок розміщення зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради регулює правові відносини, що виникають в процесі розміщення зовнішньої реклами на території сільської ради та визначає порядок надання дозволів на її розміщення, визначення та погодження місць встановлення рекламних засобів, а також порядок контролю за дотриманням вимог цього Порядку.
2.4. На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) на підставі дозволу Тур’є-Реметівської сільської ради з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою території населеного пункту.
2.5. Зареєстровані у встановленому порядку знаки для товарів і послуг, логотипи можуть наводитися мовою оригіналу. В такому випадку іншомовний знак для товарів і послуг, логотип повинен дублюватися українською мовою. Знаки для товарів і послуг, логотипи українських компаній наводяться виключно українською мовою.
- ПОРЯДОК НАДАННЯ, ПРОДОВЖЕННЯ ДІЇ, ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ТА СКАСУВАННЯ ДОЗВОЛІВ НА РОЗМІЩЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ
3.1. Для одержання дозволу замовник реклами подає адміністратору заявку за формою згідно з додатком 1 до цього Положення. До заявки додаються:
- фотокартка або комп’ютерний макет місця (розміром не менш як 6 х 9 см) на якому планується розташування рекламного засобу та ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням;
- копія свідоцтва про державну реєстрацію (витяг з Єдиного державного реєстру) заявника як юридичної особи або фізичної особи - підприємця.
- банківські реквізити, ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи платників податків, зборів та інших обов’язкових платежів (в разі, якщо рекламний засіб планується розмістити на ділянках чи спорудах комунальної власності Тур’є-Реметівської сільської ради).
3.2. Під час подання заяви або оформлених примірників дозволу адміністратор в присутності заявника перевіряє комплектність документів, додержання вимог до їх оформлення та видає заявнику довідку з описом поданих документів за формою згідно з додатком 4.
Перелік документів для надання дозволу є вичерпним.
3.3. Ведення контролю за розміщенням зовнішньої реклами та виконанням рішень виконкому щодо розміщення зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради здійснює начальник відділу містобудування, архітектури, військового обліку та цивільного захисту (надалі – уповноважена особа).
До повноважень уповноваженої особи належать:
- розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами на надання дозволу, підготовка документів для внесення змін у дозвіл, переоформлення дозволу та продовження строку його дії;
- надання у разі потреби розповсюджувачам зовнішньої реклами архітектурно-планувальних завдань на опрацювання проєктно-технічної документації для розташування складних (дахових) рекламних засобів;
- підготовка рішення виконкому про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову в установленні такого пріоритету;
- підготовка проєкту рішення виконкому щодо надання дозволу чи про відмову у його наданні;
- видача дозволу на підставі рішення виконкому.
3.4. Отриману заяву та документи згідно переліку адміністратор надає на розгляд до сільського голови, після чого скеровуються уповноваженій особі.
3.5. За наявності документів, передбачених п.п.3.1 цього Положення уповноважена особа, якій сільський голова візує до підготовки проєкт рішення щодо розміщення зовнішньої реклами, заяву і матеріали центру надання адміністративних послуг, реєструє заяву в журналі реєстрації заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (надалі - журнал реєстрації), який ведеться за формою згідно з додатком 2.
Журнал повинен бути прошитий, а його сторінки пронумеровані. На останній сторінці журналу робиться запис про кількість сторінок, який засвідчується підписом сільського голови, скріпленим печаткою Тур’є-Реметівської сільської ради.
3.6. Уповноважена особа протягом двох робочих днів з дати реєстрації заяви перевіряє місце розташування рекламного засобу, зазначене у заяві, на предмет наявності на це місце пріоритету іншого заявника або надання на заявлене місце зареєстрованого в установленому порядку дозволу. Після перевірки місця приймається рішення уповноваженою особою про встановлення за заявником пріоритету на заявлене місце або про відмову у встановленні пріоритету.
У разі прийняття рішення про відмову у встановленні пріоритету уповноважена особа протягом 10 днів надсилає заявникові вмотивовану відповідь із зазначенням дати встановлення пріоритету іншого заявника на заявлене місце розташування рекламного засобу або дати і номера рішення виконкому про надання дозволу на заявлене місце іншій особі та повертає всі подані заявником документи в Центр надання адміністративних послуг.
3.7. Пріоритет заявника на місце розташування рекламного засобу встановлюється строком на три місяці з дати прийняття виконкомом відповідного рішення.
Строк встановлення пріоритету на місце розташування рекламного засобу може бути продовжений не більш як на три місяці у разі:
- продовження строку оформлення дозволу у зв’язку з потребою виконання архітектурно-планувальних робіт та розроблення проєктно-технічної документації;
- письмового звернення заявника щодо продовження строку оформлення дозволу.
У разі продовження строку оформлення дозволу з підстав, передбачених абзацами третім і четвертим цього пункту, спеціаліст письмово повідомляє про це заявника.
Дата і номер рішення виконкому про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову в установленні такого пріоритету заноситься в журнал реєстрації.
Відмова у встановленні пріоритету, продовженні строку, на який встановлено зазначений пріоритет, може бути оскаржена у порядку, встановленому чинним законодавством.
Інформація про подані заяви та прийняті виконкомом рішення щодо розміщення зовнішньої реклами на території Тур’є-Реметівської сільської ради є відкритою.
3.9. Видача дозволу погоджується уповноваженою особою робочого органу з власником місця або уповноваженим ним органом (особою), а також з:
- обласною, районною держадміністраціями - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках місцевого значення, а також в межах зон охорони цих пам’яток.
Утримувачем інженерних комунікацій - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій;
Укравтодором або власниками автомобільних доріг та Національною поліцією - у разі розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг.
Дії щодо отримання зазначених погоджень вчиняються уповноваженою особою без залучення заявника протягом строку, встановленого для отримання дозволу.
Для здійснення погодження уповноважена особа не пізніше п’яти робочих днів, що настають за днем одержання документів від заявника, надсилає їх копії у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді зазначеним органам.
За результатами дозвільної (погоджувальної) процедури вищезазначені органи надають погодження, які у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді надсилаються робочому органу (спеціалісту).
У разі ненадання такими органами протягом встановленого строку погоджень, вважається, що видачу дозволу погоджено.
3.10. Під час надання дозволу втручання у форму рекламного засобу та зміст реклами забороняється.
3.11. Уповноважена особа протягом не більш як двох робочих днів з дати одержання належним чином оформлених двох примірників дозволу подає на розгляд виконкому заяву, готує і подає пропозиції та проєкт відповідного рішення.
3.12. Виконавчий комітет протягом одного робочого дня з дати одержання зазначених пропозицій приймає рішення про надання дозволу або про відмову у його наданні. Дозвіл або відмова у його видачі видається не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після прийняття відповідного рішення.
Перший примірник дозволу видається заявникові, другий скеровується адміністратору, а копія – залишається уповноваженій особі для обліку та організації контролю. Видача дозволу реєструється в журналі реєстрації.
3.13. У наданні дозволу може бути відмовлено у разі, коли:
- оформлення поданих документів не відповідає встановленим вимогам;
- порушення вимог даного положення;
- у поданих документах виявлені завідомо неправдиві відомості.
Перелік підстав для відмови у наданні дозволу є вичерпним.
Рішення про відмову у наданні дозволу може бути оскаржене в порядку, встановленому законодавством.
3.14. Дозвіл надається строком до п’яти років, якщо менший строк не зазначено у заяві чи в рішенні виконкому.
3.15. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов’язаних з розташуванням рекламного засобу.
3.16. У процесі надання дозволів забороняється проведення тендерів (конкурсів).
3.17. Після розташування рекламного засобу розповсюджувач зовнішньої реклами у п’ятиденний строк зобов’язаний подати спеціалісту фотокартку місця розташування рекламного засобу (розміром не менш як 6 х 9 сантиметрів).
3.18. Якщо протягом строку дії дозволу виникла потреба у зміні технологічної схеми рекламного засобу, розповсюджувач зовнішньої реклами звертається до адміністратора центру надання адміністративних послуг з письмовою заявою у довільній формі про внесення у дозвіл відповідних змін.
До заяви додається:
- технічна характеристика змін у технологічній схемі рекламного засобу;
- фотокартка рекламного засобу та ескіз із конструктивним рішенням.
Отриману заяву та документи згідно переліку адміністратор Центру надання адміністративних послуг надає на підпис до сільського голови після чого скеровуються уповноваженій особі.
Відмова у зміні технологічної схеми рекламного засобу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
3.19. У разі зміни містобудівної ситуації, проведення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування рекламного засобу, які зумовлюють необхідність його зміни місця розташування, спеціаліст у семиденний строк письмово повідомляє про це розповсюджувача зовнішньої реклами.
У десятиденний строк з початку зміни містобудівної ситуації, реконструкції, ремонту, будівництва спеціаліст надає розповсюджувачу зовнішньої реклами інформацію про інше рівноцінне місце.
У разі досягнення згоди щодо нового місця розташування рекламного засобу вносяться зміни у дозвіл.
Відшкодування витрат, пов’язаних з демонтажем та монтажем рекламного засобу на новому місці, здійснюється відповідно до договору з власником місця розташування рекламного засобу.
Строк дії дозволу продовжується на час, необхідний для вирішення питання про надання рівноцінного місця. Після закінчення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування рекламного засобу розповсюджувач зовнішньої реклами має пріоритетне право на розташування рекламного засобу на попередньому місці.
3.20. Строк дії дозволу продовжується на підставі заяви, яка подається адміністратору центру надання адміністративних послуг розповсюджувачем зовнішньої реклами у довільній формі не пізніше ніж за один місяць до закінчення строку дії дозволу.
У такому ж порядку продовжується строк дії дозволів, наданих до набрання чинності Типовими правилами.
3.21. У продовженні дії дозволу може бути відмовлено, якщо у заявника:
- існує заборгованість з оплати за тимчасове користування місцями, які перебувають у комунальній власності, для розміщення рекламних засобів за існуючим договором понад два місяці, за умови, якщо заборгованість не оскаржується розповсюджувачем зовнішньої реклами у судовому порядку;
- зафіксована та не ліквідована до закінчення дозволу невідповідність рекламного засобу дозвільно-проектній документації;
- зафіксовані самовільно встановлені рекламні засоби.
3.22. Дозвіл продовжується терміном до п’яти років, за винятком випадків, передбачених у цьому Положенні.
Продовження терміну дії дозволу (відмова у його продовженні) фіксується у журналі реєстрації з внесенням відповідних змін до дозволу. Один примірник оригіналу дозволу видається заявникові, а другий – у сільську раду для обліку та контролю.
Відмова у продовженні терміну дії дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
3.23. Розповсюджувач зобов’язаний демонтувати рекламний засіб, дозвіл на який не був продовжений.
3.24. У разі набуття права власності на рекламний засіб іншою особою або передачі його в оренду дозвіл підлягає переоформленню.
Особа, яка набула право власності на рекламний засіб або орендувала його, протягом одного місяця з дня виникнення права власності (користування) рекламним засобом звертається до адміністратора центру надання адміністративних послуг із заявою у довільній формі про переоформлення дозволу.
До заяви додається:
- оригінал зареєстрованого дозволу;
- письмове погодження власника місця розташування рекламного засобу або уповноваженого ним органу (особи);
- копія свідоцтва про державну реєстрацію (витяг з Єдиного державного реєстру) заявника як юридичної особи або фізичної особи - підприємця;
- банківські реквізити, ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи платників податків, зборів та інших обов’язкових платежів.
У разі відсутності зауважень до поданих заявником документів виконком протягом місяця з дати подання заяви вносить відповідні зміни у дозвіл.
Переоформлення дозволу фіксується в журналі реєстрації.
Відмова у переоформленні дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
3.25. Дозвіл скасовується до закінчення строку дії на підставі рішення виконкому за письмовою заявою розповсюджувача зовнішньої реклами, або у разі порушення норм даного Положення.
Рішення про скасування дозволу фіксується в журналі реєстрації.
Рішення про скасування дозволу може бути оскаржене у порядку, встановленому законодавством.
- ПОРЯДОК ВИЗНАЧЕННЯ РОЗМІРУ ПЛАТИ ЗАРОЗМІЩЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ РЕКЛАМИ
4.1. Плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності Тур’є-Реметівської сільської ради, встановлюється у порядку, визначеному виконавчим комітетом Тур’є-Реметівської сільської ради та справляється з дати прийняття ним рішення про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами на підставі укладеного договору.
Плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності, перераховується на бюджетний рахунок та зараховується до бюджету Тур’є-Реметівської сільської ради.
Відсутність рекламного засобу на вказаному місці не є підставою для звільнення від плати за користування місцем, крім випадків, передбачених у цьому Положенні.
4.2. Розмір плати за тимчасове використання місця для розміщення зовнішньої реклами, які перебувають у комунальній власності Тур’є-Реметівської сільської ради визначається за формулою:
Р = Б х П , де
Р – це розмір плати за рекламу в місяць, грн..
Б – базова ставка (таблиця 1)
П – площа поверхні рекламної конструкції, м2
Таблиця 1
№ з/п |
Вид засобу зовнішньої реклами |
Одиниця виміру |
Базова плата за місяць, у відсотках від мінімальної зарплати
|
1. |
Щит, що стоїть окремо (білборд) за 1 кв. м. площі поверхні реклами (обидві сторони, при наявності) |
М2 |
0,5 % |
2. |
Щит на фасаді будинку за 1 кв. м площі поверхні реклами |
М2 |
0, 5 % |
3. |
Щит на тимчасовій споруді, паркані, тощо за 1 кв. м площі поверхні реклами |
М2 |
0,5 % |
4. |
Сітілайт за 1 кв. м площі поверхні реклами (горизонтальна проекція) |
М2 |
0, 5 % |
5. |
Тимчасова виносна спеціальна конструкція з площею поверхні (штендер) за одиницю |
М2 |
0, 5 % |
6. |
Світлова реклама, «Рядок, що біжить» |
М2 |
1,5 % |
4.3. Розмір плати за право тимчасового користування місцями для розміщення рекламного засобу, які перебувають у комунальній власності, не може встановлюватися залежно від змісту реклами.
- Вимоги до зовнішньої реклами
5.1. Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам:
- розміщуватися з додержанням вимог техніки безпеки, зазначених у цьому Положенні;
- розміщуватися із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків;
- освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків;
- фундамент наземної зовнішньої реклами, що виступає над поверхнею землі, може бути декоративно оформлений;
- на опорах наземної зовнішньої реклами, що розміщується вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, за вимогою Національної поліції наноситься вертикальна дорожня розмітка із світлоповертаючих матеріалів заввишки до 2 метрів від поверхні землі;
- нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною вулиць і доріг, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття;
- у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.
5.2. Забороняється розташовувати рекламні засоби:
5.2.1. З закриттям вікна, вітрини чи прозорої частини вхідних дверей площинами більшими ніж 40 % від прозорої частини.
5.2.2. З закриттям огорож балконів, опор (колон), архітектурного та скульптурного декору фасадів.
5.2.3. На пішохідних доріжках та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів.
5.2.4. У населених пунктах на висоті менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини.
5.2.5. Розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.
5.3. Розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках історії та архітектури і в межах зон охорони таких пам’яток, в межах об’єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідним обласним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об’єктів природно-заповідного фонду.
5.4. Реклама алкогольних напоїв та знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої не повинна розміщуватися на рекламних засобах ближче ніж за 300 метрів прямої видимості від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та інших навчальних закладів, в яких навчаються діти віком до 18 років.
5.5. Розроблення необхідної технічної документації, монтаж (демонтаж) рекламного засобу здійснюється спеціалізованими підприємствами, установами та організаціями.
5.6. Розташування дахових рекламних засобів забороняється без попередньої технічної експертизи спеціалізованих підприємств, установ та організацій.
5.7. Підключення рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, передбачених чинним законодавством.
5.8. Розташування рекламних засобів у межах охоронних зон інженерних комунікацій дозволяється за погодженням з утримувачем зазначених комунікацій.
5.9. Відповідальність за технічний стан рекламних засобів, порушення вимог техніки безпеки під час розташування та експлуатації рекламних засобів несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно з законодавством.
5.10. Розташування рекламних засобів на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування дозволяється за погодженням з Національною поліцією.
5.11. Рекламні засоби забезпечуються маркуванням із зазначенням на каркасі рекламного засобу найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії.
- ПОРЯДОК ДЕМОНТАЖУ РЕКЛАМНИХ ЗАСОБІВ
6.1. Демонтаж - це комплекс заходів, які передбачають відокремлення рекламного засобу разом з основою від місця його розташування та транспортування у місце його подальшого зберігання. При цьому демонтаж та наступне зберігання рекламного засобу не передбачає переходу права власності на нього до Тур’є-Реметівської сільської ради.
6.2. Демонтаж рекламних засобів та конструкцій здійснюється виключно за рішенням виконкому. Демонтажу згідно з цим Положенням підлягають:
6.2.1. Самовільно встановлені рекламні засоби:
а) власник яких невідомий, у тому числі у разі відсутності маркування на рекламному засобі;
б) власник яких відомий, але вимоги про демонтаж не виконав.
6.2.2. Рекламні засоби, що створюють аварійні ситуації, загрозу життю або здоров’ю людей та/або заподіянню шкоди майну третіх осіб.
6.3. У випадку, зазначеному у підпункті 6.2.1.а), демонтаж рекламних засобів здійснюється без попереднього надсилання вимоги про усунення порушень даного Положення на підставі рішення виконкому про демонтаж.
У випадку, зазначеному у підпункті 6.2.1.б), демонтаж рекламних засобів повинні провести власники (законні користувачі) рекламного засобу самостійно за власний рахунок у термін, вказаний у рішенні виконкому. У разі невиконання такого рішення демонтаж спеціальної конструкції носія реклами, за рішенням виконкому здійснює визначена цим рішенням уповноважена юридична або фізична особа.
При виникненні аварійної ситуації, демонтаж рекламних засобів здійснюється без попереднього надсилання вимоги та складається відповідний акт за участю, власника місця розташування спеціальної конструкції і представника міського комунального господарства.
6.4. Про проведений демонтаж рекламного засобу складається і підписується акт у двох примірниках особами, що були присутні при проведенні демонтажу рекламного засобу. Один примірник акту передається власнику демонтованої конструкції а другий залишається у спеціаліста.
6.5. Компенсація витрат організації, яка проводила демонтаж покладається на власника (законного користувача) демонтованого рекламного засобу на підставі виставленого рахунку та акта виконаних робіт з демонтажу, які надсилаються власнику в обов’язковому порядку у п’ятиденний термін з дати демонтажу.
6.6. Для повернення демонтованого рекламного засобу власнику рекламного засобу необхідно звернутись до Тур’є-Реметівської сільської ради з такими документами:
- заявою на ім’я керівника про повернення демонтованого рекламного засобу;
- документом, що підтверджує право власності (інше майнове право) на конкретний демонтований рекламний засіб;
- документом, що підтверджує оплату витрат, пов’язаних з демонтажем рекламного засобу, транспортуванням та зберіганням.
6.7. Демонтовані рекламні засоби власники якого не виявлені визнаються безхазяйним майном і переходять у власність територіальної громади Тур’є-Реметівської сільської ради у порядку, визначеному законодавством, якщо:
- після закінчення встановленого законодавством терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів власники не зголосились за їх поверненням;
- після закінчення встановленого законодавством терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів власники не сплатили вартості демонтажу, транспортування та зберігання або не надали документів, підтверджуючих право власності (інше майнове право) на цей рекламний засіб;
- власники надали письмову відмову від демонтованого рекламного засобу та документи, що підтверджують право власності (інше майнове право) на цей рекламний засіб.
Подальше застосування майна вирішується виконкомом згідно з чинним законодавством України.
- КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ПОЛОЖЕННЯ ТА
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЙОГО ПОРУШЕННЯ
7.1. Розповсюджувач зовнішньої реклами зобов’язаний:
- виконати роботи з встановлення рекламного засобу без пошкодження архітектурних деталей, конструктивних елементів будівель та споруд, підземних і наземних комунікацій, елементів благоустрою та озеленення. При вимушеному пошкодженні елементів благоустрою та озеленення рекламо розповсюджувач зобов’язаний їх відновити протягом п’яти днів після встановлення рекламного засобу. При неможливості відновити озеленення рекламо розповсюджувач зобов’язаний сплатити його відновлювальну вартість у встановленому порядку;
- забезпечити відповідність рекламного засобу дозволу та проектно-технічній документації, державним стандартам, нормам і правилам конструктивної міцності, електротехнічної та експлуатаційної безпеки, пожежної безпеки і санітарних норм. Розповсюджувач зовнішньої реклами несе відповідальність за будь-які порушення норм безпеки, несправності та аварійні ситуації, що виникають з його вини, та повинен за свій рахунок усувати всі дефекти, що виникають у процесі розміщення та експлуатації рекламних засобів;
- демонтувати рекламний засіб, на який закінчився дозвіл, на який не був продовжений дозвіл, на який був скасований дозвіл, протягом п’яти днів з дати прийняття відповідного рішення. Після демонтажу рекламного засобу розповсюджувач протягом десяти днів має відновити зелені насадження та дорожнє покриття або відшкодувати витрати, пов’язані з їх відновленням, у встановленому порядку.
7.2. У разі невиконання розповсюджувачем у зазначений термін вимог щодо проведення демонтажу самовільно встановленого рекламного засобу або не приведення рекламного засобу у відповідність дозволу та робочому проекту, виконком приймає рішення про примусовий демонтаж.
7.3. Питання, що не врегульовані цим Положенням, вирішуються згідно з чинним законодавством України, а також відповідно до рішень Тур’є-Реметівської сільської ради та її виконавчого комітету.
7.4. Розповсюджувач зовнішньої реклами, винний у порушенні цього Положення, несе відповідальність згідно із законодавством України (Кодексу України про адміністративні правопорушення та ін.).
7.5. Спори, що виникають при вирішенні питань, пов’язаних з розміщенням зовнішньої реклами, вирішуються у встановленому законодавством порядку.
Секретар сільської ради Марія БАГАРА
Аналіз регуляторного впливу до проєкту рішення Тур’є-Реметівської сільської ради